В тежка футболна битка "Черноморец 1919" изтръгна победа срещу "Спартак" Пловдив

В много труден и тежък мач "Черноморец 1919" успя да спечели победа с 2:1 срещу гостуващия "Спартак" Пловдив.

"Акулите" изтръгнаха победата едва в края на петминутното продължение след края на редовното време.

"Черноморец" поведе с 1:0 в 44 минута на първото полувреме, а до гола се стигна след брилянтно центриране на Кижев от десния фланг към наказателното поле и последващ майсторски удар с глава на Аризио Коща.

Минута след началото на второто полувреме гостите използваха неразбирателство между защитниците и вратаря на "Черноморец"

Тогава нападател в червен екип се промуши в ничията земя между бранителите и стража на "акулите", пое топката, осигури си предимство и опъна мрежата на домакините.

Изравнителният гол разколеба играчите на Веско Великов и те изгубиха доста игрови минути в търсене на отговор.

Все пак "Черноморец" създаде добра ситуация за нов гол, но удар на Славов удари лявата странична греда на вратата на гостите.

В последните десетина минути мачът се превърна в трилър. Грешките изобилстваха, рисковете, които поемаха домакините и гостите ставаха все по-големи.

Играчите на "Черноморец" не се отказаха до последно и усилията им, вярата им, волята им и неистовият им стремеж към победата бяха възнаградени.

В едно лудо мелле пред вратата на Спартак, когато всичко завря и закипя, Христо Георгиев реагира най-бързо, пласира се добре и успя да вкара гола на победата.

Така бургазлии се доближиха до първенеца в групата "Несебър" и разликата, която ги отделя от върха в класирането вече е само четири точки.