спорт 25 фев. 2020 2020-02-25 2020-03-26 https://www.burgas-reporter.com/rails/active_storage/representations/eyJfcmFpbHMiOnsibWVzc2FnZSI6IkJBaHBBdUkvIiwiZXhwIjpudWxsLCJwdXIiOiJibG9iX2lkIn19--7c844dbb963d6b32fcd7adcb13e769b51136e6b2/eyJfcmFpbHMiOnsibWVzc2FnZSI6IkJBaDdCam9VWTI5dFltbHVaVjl2Y0hScGIyNXpld2s2RUdGMWRHOWZiM0pwWlc1MFZEb01aM0poZG1sMGVVa2lDMk5sYm5SbGNnWTZCa1ZVT2d0eVpYTnBlbVZKSWcwME1EQjROakF3WGdZN0NGUTZDV055YjNCSkloQTBNREI0TmpBd0t6QXJNQVk3Q0ZRPSIsImV4cCI6bnVsbCwicHVyIjoidmFyaWF0aW9uIn19--203b1a8c9eed4377167cb2e98b44388b2b3a30a3/main_img_37061.jpg

Burgas Reporter Ltd.

Ето кои са победителите в ученическия турнир по волейбол в Бургас

Отборите на Английската гимназия при юношите и Френската при девойките триумфираха на ученическия турнир по волейбол за купата на кмета на община Бургас.

В момчешкия финал възпитаниците на Росица Гъчева надиграха с 3:0 гейма достойните си съперници от Немската езикова гимназия "Гьоте" пред повече от 500 съученици и преподаватели, дошли да подкрепят своите в спортна зала "Младост".

Купите и медалите на призьорите връчи кметът Димитър Николов, който приветства младите волейболисти и волейболистки /11 и 12 клас/ и техните преподаватели.

"Радвам се да виждам млади хора, които умело съчетават учение и спорт", заяви кметът.

Сред официалните гости бяха още Йорданка Ананиева- зам.-кмет по "Образование, здравеопазване, социални дейности и младежки политики", Веселина Таралова- директор на дирекция "Образование", Веселина Деведжиева - началник отдел "Спорт", Павлина Алексиева - ст.експерт "Физическо възпитание" в Регионалното управление на образованието, президентът на ВК "Нефтохимик 2010" Огнян Томов, старши треньорът Николай Желязков и капитанът на отбора- шампион на България Николай Николов.

10 отбора при юношите и 9 при девойките и общо 190 волейболисти се включиха в турнира, който стартира през декември.

Всички призьори на общинския ученически турнир по волейбол за купата на кмета:

Девойки 11-12 клас

1. Профилирана гимназия за романски езици "Г.С. Раковски"- ръководители Милена Богданова и Гино Богданов

2. Английска езикова гимназия "Гео Милев" - ръководител Росица Гъчева

3. Природоматематическа гимназия "Акад.Н.Обрешков" - ръководители Катя Черникова и Богдан Кехайов

Юноши 11-12 клас

1. Английска езикова гимназия "Гео Милев" - ръководител Росица Гъчева

2. Немска езикова гимназия "Гьоте" - ръководител Вели Аслан

3. Търговска гимназия - ръководители Станимир Коларов и Петър Боев

Коментари

спорт ...


образование ...


здраве ...