Бургазлия стана световен шампион по карате в Япония

Бургазлията Богомил Костов, които е състезател на СК "ИЧИ ГЕКИ" - Варна, стана световен шампион при "Елит" юноши 16 - 17 години в категория до 65 килограма на провелото се в Япония 12-то Световно първенство за мъже на без категории по карате киокушин и на Световно елитно първенство за юноши и ветерани.

Той победи своите четирима съперници още в редовното време с вазари и ипон.

При юношите, от отбора на БКА - ИКО България участва и Валентин Желев от СКК "Киокушин Спирит" - Бургас, който отпадна на квалификациите при 13-14 годишните - кат. над 55 кг.

Ветераните се представиха достойно, като Живко Желев  от СКК "Киокушин Спирит" - Бургас, Димитър Пенджуров от СКК "Киокушин Спирит" - Бургас и Страхил Иванов от СК "Ронин" - София спечелиха по една среща, а Евгени Прудников от СКК "КИОКУШИН СПИРИТ" - Бургас изигра 4 срещи, печелейки световна титла при ветерани "Елит", 40-44 г. супер тежка категория.

По време на 2-ят ден от 12-тото Световно Първенство за мъже на без категории, нашите двама състезатели отпаднаха първия кръг. Борислав Борисов от СК "КИОКУШИН СИЛИСТРА" загуби с вазари от французина Антонио Тюсо, а Александър Атанасов СК "КИОКУШИН СИЛИСТРА" отпадна след съдийско решение от представителя на домакините Кайто Нишимура.

Треньорът на националният отбор шихан Емил Костов бе рефер на първенството при мъжете, а сенсей Гергана Апостолова-Костова оглави съдийството при жените, което се случва за първи път на състезание от такъв ранг.

Световен шампион на 12-тото първенство за мъже на без-категории, което се провежда веднъж на 4-ри години стана японеца Микио Уеда.

Снимка: Архив