Бургаските "мускетари" с медали от Държавното по фехтовка

Младите бургаски "мускетари" показаха завидни умения и завоюваха редица призови класирания на Държавното поървенство по фехтовка, провело се в Пловдив.

Състезанието беше за деца от 11 до 13 години. При най-малките Никола Миланов - "Корсар", спечели златния медал, а при момичетата в същата възрастова група Габриела Георгиева - "Маркели", влезе в челната осмица.

При момичетата до 13 години три от състезателките на "Корсар" - Бургас намериха място в осмицата: Даниела Петкова спечели сребърен медал, Кристина Бандрамалиева взе бронза, а Жаклин Македонова остана на крачка от почетната стълбичка, заемайки 5-то място. Виктор Китенов спечели 3-то място при момчетата, а Иван Колев влезе в първите осем.

В отборната надпревара за момичета до 13 години, първият отбор на "Корсар", в състав Даниела Петкова, Кристина Бандрамалиева и Жаклин Македонова, спечели сребърните медали, отстъпвайки на финала на друг представител на Фехтовална академия "Етрополски" - отбора на "Свечников" - София. При момчетата първият отбор на "Корсар", в състава Виктор Китенов, Иван Колев и Боян Димитров, завоюва бронзовите медали.

За отбелязване е и петото място на младия отбор на ФК "Несебър" в конкуренцията на 17 отбора от цялата страна.