Нефтохимик разгроми Хасково, докато Черноморец и Созопол поделиха точките

Нефтохимик не показа никакво гостоприемство в Бургас към съперниците си от Хасково и ги разгроми с 4:0.

По този начин „шейховете“ събраха 22 точки и се укрепиха на първото място.

По същото време отново в Бургас Черноморец и Созопол не успяха да вземат победата и бяха принудени да се примирят с равенство от 2:2

Така „акулите“ останаха на три точки от върха, а пред тях мина отборът на Загорец, който разби като гост Борислав Първомай с 4:1. Новозагорци имат 20 точки и водят с една пред третия „Черноморец“

Засега на четвъртото място остава пловдивският „Марица“, но с мач по-малко, който предстои да бъде изигран в Карлово срещу тамошния „Левски“

Свиленград и Гигант Съединение също завършиха с равенство от 2:2.

Сокол от Марково победи с 3:1 Димитровград, а Карнобат загуби гостуването си срещу Атретик Куклен с 0:1.

Нефтохимик води в класирането с 22 точки и голова разлика 23:5. Активът е натрупан от 7 победи, едно равенство и една загуба

Вторият в подреждането Загорец има 6 победи, 2 равенства и 1 загуба, голова разлика 22:5 и общо 20 точки.

Третото място засега е заето от Черноморец 1919 след 6 победи, 1 равенство и 2 загуби, с голова разлика 23:9 и 19 точки.

Марица Пловдив заема четвърта позиция с 5 победи, 3 равенства и 0 загуби. След изиграване на утрешния си мач отборът може да предизвика разместване в класирането. До момента Марица има голова разлика 10:1 и 18 точки.

Само на точка зад тях е отборът на Созопол, шестите в класирането Хасково имат общо 14 точки.

На последното място са Асеновец от Асеновград с 4 точки.