Децата от всички детски градини в Бургас ще се включат в различни инициативи, посветени на 180-ата годишнина от рождението на Васил Левски и на националния празник 3-ти март.
Проявите стартират от днес – 14-ти февруари, и ще продължат до 17-ти февруари.
Първото събитие в Седмицата на Васил Левски и Освобождението на България беше музикално-поетичният спектакъл "Времето е в нас и ние сме във времето", подготвен от децата от детска градина "Раковина" и техните учители.
Малчуганите от предучилищните групи ще участват във викторината "Аз съм българче" и в открити уроци пред родители и гости.
Малчуганите от предучилищните групи ще участват във викторината "Аз съм българче" и в открити уроци пред родители и гости.
Детският празник "Аз съм българче" се провежда по предварително заявен график, като в инициативата ще се включат всички детски градини на територията на община Бургас. Всяка детска градина, включила се в "Аз съм българче", ще получи грамота за участие и награда. От детските заведения отправят покана към всички родители да присъстват на празника.
Коментари