Нови медали за възпитаниците на фехтовален клуб "Корсар

Възпитаниците на фехтовална академия "Васил Етрополски" от Бургаския регион отново показаха , че са сред най-добрите в своята възрастова група. Те се представиха достойно на провелия се в София турнир за купа "Младост" . Състезанието бе първи кръг от купа "България" за деца до 11, 13, 15 и 17 години.

При най-малките фехтовален клуб "Корсар" завоюва един златен медал на Виктор Китенов, сребро за Даниела Петкова и бронз на Галатея Костадинова. С отлично класиране са и другите състезатели на клуба, за които това беше и първо състезание - 5-то място за Боян Димитров, 6-то за Ертан Идриз, 6-то за Кристина Бандрамалиева, 9-то за Жаклин Македонова, 12-то и 13-то за Никола Миланов и Иван Колев. С това си класиране младите мускетари доказват , че са следващото шампионско поколение от Бургас.

До 13 години с титлата при момичетата се окичи Михаела Николова, а Кристина Миланова взе 6-то място. При момчетата на тази възраст място на почетната стълбичка зае Александър Янев, който спечели бронзов медал. Само контузия в последния двубой от групите попречи на Борис Симеонов да намери място в осмицата на състезанието.

В следващата  възрастова група до 15 години победителка бе Кристина Миланова, с което тя затвърди доброто си представяне след спечелването на международния турнир в Букурещ, на трето място завърши Габриела Захаринова, на 5 и 8 място съответно са Михаела Николова и Таня Костадинова. В надпреварата при момчетата Георги Златаров спечели бронзовия медал, останалите представители от "Корсар" се класираха: 10-ти Георги Аладжов, 15-ти Александър Янев, 18-ти Борис Симеонов, 22-ри Калоян Стоев, 23-ти Ивайло Aлександров.

Равносметката от изминали турнир е три златни отличия, един сребърен медал, три бронзови и увереност за доброто развитие на бургаската фехтовка.