Почитателите на хубавата музика в Бургас ще имат възможност да се насладят на изпълненията на Луло Райнхард.
Племенникът на големия белгийски китарист и световна джаз легенда от началото на века Джанго Райнхард пристига в Бургас за вълнуващ концерт, който ще се състои на 30 август от 20:00 часа в Експозиционен център "Флора".
Луло Райнхард ще свири пред бургаската публика заедно с друг виртуозен китарист Андре Кренгел, Ули Кремер /ударни, перкусии/ и Константин Виенстроер /бас/.
Специалната изненада за посетителите на концерта е участието в томбола на лютиерната фабрика "Кремона" за оригиналната китара „Киано”, част от сигнатурната серия фюжън китари, разработена заедно с китариста Луло Райнхард, както и автограф лично от него. Китарата „Киано” носи името на един от внуците на големия музикант.
„Киано” е по-традиционната китара с авангарден външен вид. Корпусът и изработен от орех и смърч. Грифът е 50 мм при горното прагче, а мензурата - 650 мм. Притежава радиус на грифбрета и е снабдена е с електроника Фишман Пресис Про Бленд.
Билети за концерта в Бургас на 30 август се продават на касата на Експо център "Флора" и каса до Часовника" /градинката срещу Общината/.
Коментари