13 юли 2012 2012-07-13 2016-12-24

„Нефтохимик” постигна страховита победа в контролна среща

[caption id="attachment_6036" align="alignleft" width="300" caption=""Шейховете"бяха безмилостни в контролата срещу Созопол"][/caption] „Нефтохимик” Бургас спечели втората си контролна среща с внушителния резултат 7:1. В ролята на безсилен спаринг партньор на развихрилите се „шейхове” влезе отборът на третодивизионния Созопол. Живко Петков откри резултата за бургазлии, малко по-късно отбеляза и второто си попадение. До края на първото полувреме „Нефтохимик” поведе с 5:0, а голмайстори станаха Любомир Божинов на два пъти и Станимир Митев. Старши треньорът на „шейховете” заложи на коренно различна единадесеторка през втората част, която постигна тотална доминация на терена. За съжаление на амбициозния наставник играчите му направиха серия от изнервящи пропуски. В 67 мин. защитникът Петър Патев вкара прекрасен гол със странична ножица за 6:0. Малко по-късно домакините отбелязаха попадение от дузпа, реализирана хладнокръвно от Мишо Георгиев, който намали разликата до 6:1. В 87 мин. Емануил Манев постави край на голеадата като оформи крайния резултат 7:1. През второто полувреме контузия изкара извън игра защитник на Нефтохимик Деян Лефтеров, но едва след обстойни прегледи ще стане ясно доколко е сериозна.   Коментари