
Полицаи от Чехия ще помагат на българските си колеги при опозването на реда и сигурността в курортите Приморско и Китен. „Гостуването” на униформените служители е резултат от съвместна инициатива на посолството на централноевропейската държава и българското правителство. Чуждестранните полицаи ще се фокусират основно върху чешките туристи, от които се очаква да отбележат значителен ръст на посещенията спрямо миналата година.
В малкото оставащи дни преди началото на активния сезон от общинска администрация Приморско са предприели спешни мерки за реконструкция и обновяване на инфраструктурата в близост до плажните ивици.
В момента е обявена обществена поръчка за възстановяване на висящия мост над река Дяволска и предстои да бъде ремонтиран бетонният мост, който пострада при последните наводнения.
Двете съоръжения поемат основния поток от туристи през лятото.
Първоначалните анализи показват значителен интерес от страна на руските туристи към детските лагери в Приморско.
Коментари