
Бургас спечели битката за домакинството на финалния турнир за купата на България по волейбол при жените.
Заедно с Пловдив двата града бяха кандидати да приемат надпреварата, съответно местният "Бургас 2007" и "Марица".
Ръководството на Българската федерация по волейбол реши днес, че бургаската зала "Младост" ще домакинства на отборите от Топ-4 за купата. Мачовете са на 6 и 7 май.
В двата полуфинала се срещат съответно "Бургас 2007" и "Марица" - Пловдив, както и столичните "Левски" и ЦСКА. Победителите ще спорят за купата на 7 май.
Седмица по-рано, също в зала "Младост" ще се проведе и финалния турнир за купата на България при мъжете, което е отличен атестат за община Бургас, като образцов домакин на подобни авторитетни състезания.
Коментари