
"Ние винаги сме подкрепяли бюджета на Община Бургас. Но и следим за неговото изпълнение, защото това е по-същественото, тъй като пътят към ада е покрит с добри намерения."
Това заяви представителят на Средна европейска класа (СЕК) Георги Манев пред „Бургаски репортер”.
Той подчерта, че от СЕК са одобрили проектобюджета и всичките инициативи в него. По думите му „философията на Бюджет 2016 е добра”.
„Но ние ще бъдем конструктивна опозиция и ще следим за самото изпълнение на бюджета. За нас е важно да видим дали той ще се изпълнява както трябва, дали ще има злоупотреби. И в отчета накрая ще решим дали бюджетът е бил изпълнен правилно по определените пера, дали със СМР-тата всичко е наред и капиталовите разходи са били разходвани както трябва.”, допълни Манев.
Като положителна инициатива в Бюджет 2016 г. той определи насочването на повече разходи от капиталовата програма в крайните квартали и комплексите на Бургас.
Коментари