
Кметът на Несебър Николай Димитров получи наградата „Следовник на народните будители“, връчена му от Върховния читалищен съвет на Съюза на народните читалища.
Отличието му се дава за изключителния принос в отстояване на българската духовност. Призът беше връчен от Николай Дойнов, председател на Съюза на народните читалища в България, който пристигна в Несебър специално за церемонията. Освен грамота, градоначалникът получи още плакет и скулптура, изобразяваща Дон Кихот, символ на хуманността.
Кметът на Несебър Николай Димитров е сред деветимата видни българи, номинирани за наградата на Съюза на народните читалища тази година.
Други носителите на учредената през 2008 година награда, която се дава за смелост и родолюбие, талант и творчество, са: председателят на Синдиката на българските учители Янка Такева, генералният директор на БНР Радослав Янкулов, композиторът Митко Щерев, поетът Евтим Евтимов, Мая Бонева – диригент на хор „Мистерията на българските гласове”, изпълнителният директор на Националното сдружение на общините Гинка Чавдарова, актьорът Иван Иванов.
Припомняме, че на 24 юни тази година в Обзор бе открит Читалищен културен център с гледка към морето.
Коментари