21 юли 2014 2014-07-21 2016-12-24

Германците счупиха световната купа от Бразилия

купаСветовната купа по футбол, която германският тим спечели преди седмица, е счупена. Това призна президентът на Германския футболен съюз Волфганг Нирсбах, който обаче успокои феновете, че трофеят ще бъде ремонтиран, съобщава sportal.bg Бундестима спечели своята четвърта световна титла в Бразилия, ставайки първият европейски отбор, триумфирал на американския континент. "Къде е купата? Във фоайето на федерацията във Франкфурт. Размина ли му се на трофея откъм инциденти? Не съвсем! От едната страна едно малко парченце е счупено. Но не се притеснявайте. Имаме специалисти, които ще ремонтират купата. Проведохме сериозно разследване, но в крайна сметка го прекратихме без резултат", разкри Нирсбах. Инцидентът е станал докато германските футболисти са празнували след като станаха световни шампиони по футбол на 13-ти юли. Най-желаният футболен трофей е висок 38 см и тежи 10,97 кг. Направен е от 18-каратово злато. Основата се състои от два слоя полускъпоценен малахит, а на долната му страна са гравирани годината и името на всеки победител на Световно първенство след 1974 г. На всеки Мондиал победителят се награждава с позлатено копие, което може да бъде запазено. Оригиналът на купата се пази в сейф в Швейцария. Снимка: sportal.bg Коментари