10 юни 2014 2014-06-10 2016-12-24

Burgas Reporter Ltd.

Бургаските атлети завоюваха медали в Турция

atletiБургаските лекоатлети постигнаха сериозен успех в Международния полумаратон Турция - Гърция - България, който се проведе на 8 юни в град Одрин. В състезанието взеха участие над 200 души: 100 от Турция, 60 от Гърция и 30 от България. Бургас се представи с 8 маратонци в три групи - мъже, жени и ветерани. Абсолютно всички участници от Бургас успяха да завършат състезанието с добри лични времена. На 20 километровата дистанция Шабан Мустафа зае 1-во място в генералното класиране и спечели  голямата награда от 1000 долара. На 7-мо място  в генералното  класиране е  Александър Донков, който също печели премия от наградния фонд. При ветераните на 2-ро място с парична награда се класира председателят на бургаския клуб "Маратонец" - Николай Дженков. Нашите маратонци бяха поздравени лично от новоизбрания кмет на Одрин, а губернаторът на областта Дурсун Али Шахин изпрати плакет на кмета Димитър Николов с благодарности за сътрудничество между Балканските държави в областта на спорта. Организаторите планират следващата година стартът на маратона да бъде даден в България. Коментари