27 апр. 2014 2014-04-27 2016-12-24

Черноморец смачка Пирин и се доближи до Славия

ЧерноморецОтборът на Черноморец победи с 4:0 Пирин Гоце Делчев в мач от 35-я кръг от футболната ни „А група“ игран на стадион "Лазур".  За акулите точни бяха  Милен Василев (9, 63), Румен Лапантов (50‘ а.г.) Симеон Райков (90‘). През целия мач състава на Черноморец  диктуваше темпото на игра.  Още след първия съдийски сигнал, момчетата на Димитър Димитров, започнаха да пресират противника. Натискът им даде резултат.  Домакините успяха да отбележат ранен гол, дело на Милен Василев в 9-та минута на срещата. Крумов проби по левия фланг, отправи центриране, с което намери Василев, който от точката за изпълнение на дузпа засече топката във вратата на гостите за 1:0.  До края на първата част Готфред Бекое, можеше да запише гол на своята сметка и да удвои резултатът.  Ганаецът беше изведен сам срещу вратаря на гостите Абди Абдиков, но не можа да го преодолее. През втората част играчите на Черноморец продължиха с пресата си. Още в началото на полувремето падна и втория гол за акулите.  В 51-та минута  десния бек на сините Венелин Филипов отправи центриране в наказателното поле на гостите, където Милчо Ангелов се размина с топката, но там Румен Лампанов я засече и я запрати в собствената си мрежа. След този автогол гостите се предадоха.  В 63-та минута резултатът стана класически.  Милен Василев успя да се разпише за втори път.  След разбъркване в наказателното поле на Пирин крилото на бургазлии,  успя да се възползва от неразборията в зелената защита отправи удар и направи резултатът класически. Четвъртото попадение в мача падна в самия край на даденото от съдията продължение, след поредната добре организирана контраатака на бургазлии. Автор на попадението беше нападателят на домакините  Симеон Райков. След тази победа отборът на Черноморец се доближи до този на Славия.  Сега акулите са на четири точки от столичаните.  В следващия кръг е последното бургаско дерби през този сезон.  В сряда  Черноморец ще приеме своя градски съперник  Нефтохимик на стадион "Лазур".  Мачът е от 35-я кръг от първенството и ще бъде с начален час 19:00 ч. автор: Михаил Калошев Коментари