14 апр. 2014 2014-04-14 2016-12-24

Лекоатлетка на „Европул Бургас“ влезе в десятката на най-добрите на Балканите

16 год. Мария Димитрова от лекотлетически клуб „Европул Бургас“ продължи възходящото си представяне през този сезон и вече намери място между десетте най-добри състезателки по спортно ходене на Балкански полуостров. На завършилата Балканиада по спортно ходене в Балчик възпитаничката на треньора Атанас Атанасов зае призовото 7 място. Влизането в първата десятка на Мария е сериозно постижение с оглед на това, че съперничките и в тази възрастова група от целия Балкански полуостров са на 18 и 19 години. Талантливата лекоатлетка подобри личния си рекорд на 10 км. дистанция с 6 мин. и това е най-доброто и време през този сезон. През миналия месец Мария стана шампион на България в старшата възраст, а малко преди това извоюва златен медал на възможно най-силния турнир по спортно ходене, проведен в Поморие. Коментари