25 март 2014 2014-03-25 2016-12-24

"Черноморец" разгроми "Нефтохимик"

черноморец нефтохимикЧерноморец (Бургас) спечели футболната  битка на Бургас, след като победи с 4:0, като домакин отбора на Нефтохимик в мач от 29-я кръг на футболната ни „А група“  игран на стадион „Лазур“. Попаденията за сините реализираха:  Симеон Райков (20‘), Милчо Ангелов ( 30,58‘) и Жереми Манзоро в (84‘) минута на двубоя. Дербито в Бургас започна с минута мълчание в памет на фена на „акулите“ Тодор Тотев, който беше убит преди дни в столицата. Срещата започна с превес за домакините, които владееха инициативата през целия двубой. Първото попадение за „акулите“ не закъсня.  В 20-та минута на срещата централния нападател на сините Симеон Райков, се освободи и отправи силен шут с левия крак от дъгата на наказателното поле.  Стражът на гостите посегна да избие топката, но тя попадна в очертанията на вратата за 1:0. Десет минути по-късно Милчо Ангелов покачи резултата. Вратарят на „шейховете“ Костадин Георгиев подаде към Юри Иванов, но капитанът на домакините Ванчо Траянов пресече паса и центрира към Ангелов, който беше точен с глава за 2:0. До края на полувремето Черноморец имаше възможност да увеличи преднината си, но голове пропуснаха да вкарат Карлос Фонсека и Райков. През второто полувреме стила на игра на Черноморец не се промени. Момчетата на Димитър Димитров продължиха да пресират противника си и резултатите не закъсняха. В 51-та минута на срещата „акулите“ получиха правото да изпълнят дузпа,  след като защитникът на гостите Станислав Жеков повали Райков в наказателното поле. С изпълнението на удара от бялата точка се зае Лъчезар Балтанов, който стреля слабо и ударът му бе избит от вратаря на гостите. Седем  минути по-късно отново Милчо Ангелов накара феновете на домакините да изригнат, след като направи резултатът класически. Карлос Фонсека успя да се освободи по десния фланг и да пусне центриране по земя към Ангелов, който наказа Костадин Георгиев. През 71-та минута дойде и най-чистата ситуация за Нефтохимик.  Зелените получиха правото да изпълнят пряк свободен удар, след като Крум Стоянов извърши нарушение срещу играч на Нефтохимик.  Последва прецизен удар на Любомир Божинов, който обаче мина на сантиметри от десния стълб от вратата на домакините. Крайното 4:0 оформи влезлият, като резерва Жереми Манзоро.  Той получи топката в наказателното поле от Ангелов, успя да си освободи коридор и стреля във вратата на „шейховете“. След тази победа Черноморец успя да си отмъсти на градския си съперник и прекъсна кратката серия победи на Нефтохимик в това градско единоборство. Следващите мачове са изключително важни за отбора на Димитър Димитров, който се бори за оставане в елита. Първият в зоната на изпадащите Славия е на 3 точки разлика от бургазлии, но с мач по-малко, докато Нефтохимик е само с 12 точки и е въпрос на време отбора да отпадне официално в елита.  В следващия кръг отбора на Херо гостува на Берое в Стара Загора, а Нефтохимик приема Любимец. автор: Михаел Калошев   Коментари